Cuma , 1 Nisan 2016
Anasayfa / Yazarlar

Yazarlar

 • Acelya Albayrak

  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Stajlarımı Türk Telekom, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve BT Akademi'de yaptım. 2010-2011 yılı Microsoft Student Partner'larındanım.Teknoloji Çözümleri Merkezi'nde (TCM) İş Zekası Danışmanı olarak çalışmaktayım. TCM'e bağlı olarak Citibank'ta projede yer aldım. Şuan da Pfizer BT'de Support olarak danışmanlık yapmaktayım.
 • Ahmet Sedef

  1986 yılı Yozgat doğumluyum. İlk, ortaokul ve lise eğitimimi Yozgat'ta tamamladım. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresinde Türkiye istatistik Kurumu ve SAS Türkiye'de staj yaptım. Kariyerime iş zekası alanında devam ediyorum. İlgi Alanımlarım; Oracle, MS SQL Server, PL/SQL, T-SQL, Java,JavaScript,Informatica PowerCenter, Oracle Data Integrator,Datastage, Diğer ETL toolları, Hyperion EPM, OBIEE
 • Ali Tosun

  1982 Erdek doğumluyum. Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden 2006 yılında mezun oldum. Daha sonra 2012 İstanbul Üniversitesi Sayısal Yöntemler bilimdalı nda yüksek lisansımı tamamladım. 2 yıl Compu Group Medical Bilgi, Sistemleri A.Ş.’de iş zekası departmanında görev aldım. Bu süreçte ETL, data mining ve olap küpleri üzerinde çalışmalar yaptım. Şuan özel bir şirkette Senior Consultant olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.
 • Ali Yildiz

  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu. Öğrenciliğimden bu yana farklı şirketlerde IT konularında çalışmalar yaptım. Şu an Datawarehouse/İş zekası konusunda çalışmalar yapıyorum. Bugüne Kadar Oracle, SQL SERVER, MySQL veritabanları üzerine projeler geliştirdim. C,C#,ASP.NET, PHP,JSP yapılarında yazılımlar ürettim. Mezuniyetimden sonra Pusula Akademi Kişisel Gelişim ve Kariyer Destek Merkezinde kurucu ortak ve IT bölümü yöneticiliğini yaptım. Pusula Akademi bünyesinde eğitim koordinatörlükleri, Proje liderliği ve Eğitmen olarak çalışmalarda bulundum. Halen Finansbank / IBTech A.Ş Bünyesinde çalışmaktayım
 • Burak Kutbay

  1990 Amasya doğumluyum.Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünü bitirdim.Data Mining Consepts, Data Cleaning, ETL&ELT, Meta Data Management, Oracle, SQL, PL/SQL konularıyla ilgileniyorum
 • Cagdas Kanar

  ODTÜ Endüstri Mühendisliği'09 mezunu olan Çağdaş Kanar, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İstatistik alanında yüksek lisans çalışmasına devam etmektedir. 2009 yılından beri Türk Hava Yolları bünyesinde analitik CRM, veri madenciliği ve istatistiksel raporlama konuları üzerine çalışmaktadır. 2011 yılı itibari ile de International Institute of Marketing Professionals (IIMP) örgütünün Türkiye ayağındaki yöneticilerinden biri olarak pazarlama uygulamalarının geliştirilmesinde rol oynamaktadır.
 • Can Atuf Kansu

  Enformasyon Teknolojileri üzerine lisans ve yüksek lisans yapmıştır. Hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere sektörde 5 yıldır Microsoft teknolojileri üzerine farklı alanlarda birçok proje içerisinde görev almış ve SQL Server ile veri ambarları, ETL ve raporlama konularında yoğunlaşmıştır. Eğitim alanında da deneyimi olan Can, MCT Plus TTT eğitimini tamamlamış ve yaklaşık 1 senedir Ceviz Bilgi Teknolojileri’nde Danışman olarak görev almaktadır.
 • Cüneyt Göksu

  Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Cüneyt Göksu, 20 yıldan fazla Bilgi Sistemleri Uzmanı olarak çalışıyor. 1990 - 2000 yılları arasında Kurumsal Müşterilerde Teknik Uzman ve Yönetici olarak görev yapan Cüneyt, 2000'den 2013'e kadar Vizyon Bilgi Teknolojileri bünyesinde Bilgi Sistemleri Danışmanı, Veri Mimarı, Eğitmen ve Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak kurumsal projelerde görev aldı. 2013 Ekim'den beri IBM'de Bilgi Sistemleri konusunda, Teknik Satış Uzmanı olarak görev yapıyor. 1996'den beri IDUG'da (International DB2 User Group) çeşitli sorumluluklar üstlenen Cüneyt, 2011'den beri IDUG Yönetim Kurulu'nda görevli ve bir çok yurtiçi, yurtdışı konferanslarda sunumlar yapmaktadır. 2003'de kurulan, IDUG'un Türkiye'deki bağlantısı TDUG'un (Türkiye DB2 Kullanıcı Grubu) lideridir. IBM'in Information on Demand (IOD) Avrupa konferanslarının organizasyon komitelerinde çalışan Cüneyt'e, 2008 yılında, "IBM Information Champion" ünvanı verildi. 2009'da IBM'in "Gold Consultant" takımına seçilen Cüneyt, Bilgi Sistemlerindeki gelişmelerin günlük hayatta müşterilerde uygulanabilmesi ve değere dönüşmesi konusunda faaliyetlerde bulunuyor. Cuneyt.Goksu@Gmail.com adresinden Cüneyt’e ulaşabilirsiniz.
 • Ensar Erdogan

  Ankara Polatlı'da doğdum.İlk ve Orta eğitimimi Ankara da tamamladık dan sonra,Üniversite eğitimime Azerbaycan da devam etme kararı verdim.Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezunum.Yazılım kurslarına giderek bilgisayar dünyasıyla tanışmış oldum.Kurslarda ilk olarak C VE C++ eğitimi aldım,daha sonra uzun bir dönem Java dünyasıyla da tanışmış oldum.Bilgisayar dünyasının bir diğer vazgeçilmezi olan Oracle veritabanıyla tanıştım,çeşitli eğitimler alarak kendimi geliştirmeye çalıştım.Oracle adına SQL ,Oracle database 11g certification associate (OCA) ve Oracle database 11g certified Professional(OCP) sertifikasına sahibim.Oratech Teknoloji Sistemlerinde Oracle DBA olarak çalişmaktayım.
 • Ercan Yazgan

  Oracle Technologies Specialist Yalova Doğumluyum, İlköğretimimi İstanbulda, Lise eğitimini ise memleketim olan Gümüşhane'de Anadolu Lisesinde tamamladım. Lisans eğitimimi ise Sakarya Üniversitesinde, hayalim olan bilgisayar mühendisliğinde tamamladım. Üniversitedeyken kariyer hedefimi database teknolojileri üzerine belirledim ve Oracle ile projeler geliştirdim. Her zaman yeniye ve yeniliğe olan ilgimden dolayı lisans projemde ODI ve OBIEE teknolojilerini kullanarak veri ambarı sistemlerine giriş yaptım. Şu an özel bir şirkette PLSQL developer olarak çalışmaktayım. İlgi alanlarım ve bildiğim teknolojiler; PLSQL, Oracle forms/reports, Oracle Administration
 • Erdem Dayioglu

  1985 Yılında İstanbulda doğdum. Lise öğrenimimi Kartal Anadolu Lisesinde yaptım.(1999-2003) Lisans öğrenimimi Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yaptım(2004-2009).Şuanda İstanbul Ticaret Üniversitesinde İşletme yüksek Lisansıma devam etmekteyim.(2011- ) Oracle la üniversitemde veritanaı dersiyle tanıştım. Mezun oldukdan sonrada 2010 yılında Oracle DBA eğitimi aldım. Oracle DBA lik eğitimimden sonra hayalimdeki meslek oldu. Şuan da bir bankada Oracle DBA olarak görev almaktayım. Bu işimden önce bazı iş deneyimlerim olsada, şuan ki işimle hayallerime başlangıç yapmış bulunmaktayım
 • Erkan Gunes

  1987 Ankara doğumluyum. Ufuk üniversitesi istatistik bölümü mezunuyum.2011 yılından bu yana Ankara da büyük ve orta ölçekli projelerde iş zekası ve veri ambarı uzmanı olarak çalışmaktayım. Ayrıca oracle veritabanı yöneticiliği eğitimi aldım ve OCA sertifikasına sahibim. Ayrıntılı bilgi için http://www.linkedin.com/pub/erkan-gunes/34/b7a/a38
 • Esra Karahasanoglu

  Ankara doğumluyum, Ankara Milli Piyango Anadolu Lisesi'nden mezun oldum ve Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdim. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansımı tamamladım. Kariyerime Garanti Teknoloji , Datawarehouse ekibinde Yazılım mühendisi olarak devam etmektetyim.
 • Gokben Utkun

  Gökben Utkun 1996 yılından bu yana farklı şirketlerde veritabanı ve veritabanı odaklı çözümler konusunda farklı görevlerde çalışmıştır. 2008 yılından bu yana Microsoft'da Uygulama Platformu Ailesinden (SQL Server, Biztalk, Development Tools) sorumlu ürün yöneticisi olarak çalışmaktadır.
 • Guler Onuk

  Bilgisyar Mühendisiyim.BELBIM AŞ.de başlayan sharepoint Developer mesleki kariyerimi THY TEKNİK AŞ de devam ettirmekteyim.
 • Jale Ozgur

  PL/SQL , ETL, BI Developer
 • Kamil Turkyilmaz

  1979 Tokat/Zile doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi 1997 - 2001 mezunuyum ancak 1998 yılından itibaren IT sektöründe, 2000 yılından bu yanada Oracle üzerine çalışmaktayım. 2005 yılına kadar oracle database'i üzerine yazılmış olan kimi uygulamalara software support hizmeti, sonrasında ise oracle veritabanı yöneticiliği olmak üzere yaklaşık 12 yıldır sektör içerisindeyim. Oracle' ın hemen hemen tüm ürünlerinin kurulumu, konfigurasyonu, yönetimi konusundaki çalışmalarıma özel bir bankada oracle dba olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda kimi bilişim sitelerinde yazarlık yapıyorum, bunun yanısıra bu alandaki deneyim ve tecrübelerimi daha fazla kullanıcıyla paylaşabilmek adına bir de oracle blog yazarıyım.
 • Levent Cebeci

  İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden lisans, İTÜ'den Executive MBA derecesi almıştır. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık/Sigortacılık alanında Doktora sürecindedir. 1% yıldan bu yana fiili olarak çalışmakta olduğu IT endüstrisinde; Yazılım Geliştirme, Sistem/İş Analizi, Proje/Program Yönetimi, Kalite Yönetimi ve son olarak da İş Geliştirme/Satış rollerinde ulusal ve uluslararasi deneyim sahibidir. Sektörel olarak Bankacılık ve Telekomunikasyon dikeyinde uzmanlaşan Levent Cebeci, 10 yıldan uzun süredir Veri Ambarı ve İş Zekası çerçevesinde kariyerini sürdürmektedir.
 • Mehmet Salih Deveci

  Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2011 yılında mezun oldu. C#, ASP.NET ve Oracle, SQL Server Veritabanları Teknolojileri Alanlarında Çalışmalarını Sürdürmektedir. Şuan Türk Telekom A.Ş de Veritabanı Yöneticisi olarak Kariyerini Sürdürmektedir.
 • Muhammet Ali Yurtcicek

  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2010 mezunuyum. İlk profesyonel iş hayatıma Yazılım Uzmanı olarak başladım. Çeşitli telekomünikasyon şirketlerinde farklı görevler aldım. Kariyerime CRM uygulamaları uzmanı olarak devam ekteyim.
 • Muhammet Ucar

  2005 Selçuk Üniversitesi Teknik eğitim Fakültesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra İstanbul 'da yaşamaya başladım. 2009 yılından beri Oracle yönetimsel anlamda çalışıp makale paylaşımı yapmaktayım. OCP 11gR2 ve OCA 11gR2 sertifikalarına sahibim. Daha çok kişisel projelerde çalıştım. Free Veritabanı Danışmanlığı ve Eğitmenliği yapıyorum.
 • Mustafa Aksoy

  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. DWH/ETL ve Microstrategy Developer olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim. İlgi alanlarım ve bildiğim teknolojiler; PL/SQL, ODI, ETL Circle, Data Guard,Reporting,Microstrategy ve Talend(ETL Tool)
 • Mustafa Turkmen Demirci

  1983 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim fakültesi Makina Öğretmenliği 2005 mezunuyum. Yazılım dünyasına okulda 5. Dönem aldıgımız Pascal ile adım attım . Mavi ekranın cazibesi mezun oldugumda kariyer planlamı oluşturmamda etkin rol oynadı. Java ve SOA dünyası ile tanısmam 2007 yılında çalışmaya basladıgım IBM Business Partner 32bit Bilgisyar ile oldu. Türkiyenin en büyük SOA dönüşüm projelerinden birisinde Hand-On Java-SOA development yaptım. Halen Turkcell Teknoloji bünyesinde SOA Yazılım Geliştirme uzmanı olarak çalışmaktayım. Kullandıgım Programlama dilleri :Java,Visual Basic, Lotus Script,PL/SQL,BPEL Kullandıgım API'ler=Struts,Spring,JSF,PrimeFaces Kullandıgım IDE'ler=Eclipse,Netbeans,IBM Websphere Integration Developer,Oracle JDeveloper Kullandıgım DB Serverlar=IBM DB2,Oracle,Postgresql,MySql,MS SQL
 • Ogan Ozdogan

  Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 2006 mezunuyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans mezunuyum. Oracle Türkiye'de Kıdemli Satış Danışmanı olarak çalışmaktayım. 2007 yılından beri Oracle veritabanı yönetimi ile profesyonel olarak ilgilenmekteyim. Oracle Database 11g Administrator Certified Associate ve Oracle Database 11g Administrator Certified Professional sertifikalarına sahibim. Oracle OTN forumlarında ve günlüğümde teknik bilgilerimi paylaşmaya devam etmekteyim. Oracle veritabanı (9i, 10g, 11g) ve Data Guard, RAC, ASM ve RMAN yönetimi konularında çalışmalarıma devam etmekteyim.
 • Omer Faruk Gul

  Sakarya Bilgisayar Müh. mezunuyum.Çalışmalarıma Web Teknolojileri ve Oracle Data Warehouse üzerine devam ettirmekteyim.
 • Özgül Dogruöz

  1987 yılı İstanbul doğumluyum.2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldum. Şuanda iş zekası alanında çalışmaktayım. İlgi Alanımlarım; Oracle, MS SQL Server, PL/SQL, T-SQL,SSAS,SSIS,Oracle Data Integrator,R statistics.
 • Ozgur Umut Vurgun

  Yakındoğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2006 mezunu olup Fatih Üniversitesi MBA Yüksek Lisans'ına devam etmekteyim. İş hayatıma bir GSM operatöründe DBA olarak sürdürüyorum. Oracle Teknolojilerinin yanı sıra Unix ve ASP.Net hakkında da bilgi sahibiyim. Oracle 10,11g veritabanı yöneticiliğinin yanı sıra Data Guard,RMAN ve ASM üzerine aktif olarak çalışmaktayım. Oracle 12c'yi öğrenme sürecinde olup Oracle WebLogic konularına da ilgi duymaktayım. İş hayatında ve kendi yaptığım testlerde karşılaştığım sorunları blogumda paylaşarak başkalarına da faydalı olma çabasındayım
 • Sadi Evren Seker

  Şadi Evren ŞEKER, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini bilgisayar mühendisliği bölümlerinde tamamladı. Eğitimi sırasında 'doğal dil işleme’ ve ‘yapay zeka’ konularında çalıştı. Ayrıca UT Dallas Üniversitesi, bilgisayar bilimleri bölümünde doktora sonrası araştırma için bulunduğu sırasında sosyal ağlarda 'akan veri madenciliği’ konusunda çalıştı. Şu anda Istanbul Medeniyet Üniversitesi, İşletme Bölümü, Yönetim Bilişim Sistemleri ana bilim dalında öğretim üyesi olarak çalışmakta olup aktif çalışma konuları, iş zekası, veri madenciliği ve sosyal ağlardır. Şadi Evren ŞEKER’in çok sayıda akademik hakemli makalesi, kitapları ve patenti bulunmaktadır.
 • Samet Aslan

  1988 İzmit Kocaeli doğumluyum. Lise öğrenimimi Kocaeli Anadolu Lisesinde tamamladım. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. Özel bir şirkette Oracle ve .Net üzerine danışmanlık yapmaktayım.İlgilendiğim ve kullandığım teknoloji ve diller : Oracle 10-11g , Oracle Business Intelligence, Oracle BI Publisher (XML) , Oracle Data Integrator , DWH , Java , Asp.net , C# , Visual Basic 6.0 , Telerik Reporting ,Telerik WinForms , Telerik Web ,SQL ,WonderWare (Intrack , Intouch )
 • Talip Hakan Ozturk

  Oracle ACE, 10g/11g OCP, Oracle Blogger, Author, Senior Oracle DBA at Bank Asya, Internal Oracle Trainer for Bank Asya Akademi
 • Tolga Kinis

  1983 Nazilli/Aydın doğumluyum. Ortaöğretim ve Lise hayatımı Nazilli Anadolu Lisesinde tamamladım. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerime SAP Master Data Management danışmanlığı alanında başladım. Şuan Oracle iş zekası danışmanı olarak çalışmaktayım. Kullandığım,bildiğim teknolojiler ve diller; SAP MDM, Hyperion Interactive Reporting, Oracle Business Intelligence, Oracle Data Integrator, Oracle BI Publisher(XML Publisher), SQL
 • Turgay Tugay Bilgin

  Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Marmara Üniversitesinde tamamladıktan sonra 2 yıl boyunca bankacılık uygulamaları geliştiren bir firmada yazılım uzmanı, ve bir bilgi teknolojileri eğitim merkezinde eğitmen olarak çalışmıştır. 2003 yılında Maltepe Üniversitesinde başladığı akademisyenlik hayatına halen aynı üniversitenin Yazılım Mühendisliği bölümünde Yrd. Doç.Dr. olarak devam etmektedir. Veri Madenciliği, makine öğrenmesi algoritmaları, web madenciliği ve metin madenciliği konularında akademik çalışmalar yürütmekte ve bu alanlarda çeşitli firmalara akademik danışmanlık hizmetleri vermektedir.
 • Yilmaz Alpdogan

  1970 yılında Gaziantep'de doğdu. Lisans eğitimini 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinde tamamladı. 2004 yılında Gazi Ünv. Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Yapay Zeka konusunda çalışma ve makaleleri bulunmaktadır. 1996 yılından itibaren SAP ekosisteminde çalışmaya başlamış ve hem müşteri tarafında hem de danışmanlık tarafında tecrübeler edinmiştir. Yılmaz, yurtiçi ve yurtdışında onlarca SAP BW ve BusinessObjects, ABAP, HR, Portal , HANA projelerinde danışman, analist, eğitmen, proje yöneticisi görevlerinde bulunmuştur. SAP Netweaver Business Intelligence sertifikası bulunmaktadır. 2005 yılından itibaren İş Zekası, Veriambarı konularında çalışmaya başlamış ve 2013 yılı başında "idekon" adıyla kendi firmasını kurmuştur.
 • Yunus Emre Kilinc

  Mersin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Ankara'da yaşamaya başladım. Şu anda Fatih Üniversitesinde İşletme yüksek Lisansı(MBA) na devam etmekteyim. 2010 yılında Oracle DBA eğitimi aldım. OCA 11gR2 sertifikasına sahibim. 2009 yılından beri Türk Telekom A.Ş de xDSL teknolojileri alanında çalışmaktayım. Oracle veritabanı yönetimi konularında kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. İlgilendiğim ve kullandığım teknolojiler : Oracle SQL , PL/SQL Oracle 11g , Oracle 10g , UNIX (Sun Solaris), UNIX (HP-UX) ,OSI Model , IP ,DSL ,Unix Shell Scripting
 • Zahid Yener

  1981 Çanakkale doğumludur. 2000 yılında Yüksek öğrenimini yapmak Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. Orange Coast College Computer Science bölümünden önlisans alarak mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlamadan geleceğin Bill Gates/Steve Jobs’ı olma hayaliyle üniversiteden ayrıldı. Amerika’da belli bir süre de kendi işini yaptıktan sonra 2007’de vatan hasretine dayanamayarak geri döndü ve 4 yıl FIT Solutions şirketinde İş Zekası ve Veri Ambarı danışmanlığı yaptı. Nisan 2013 yılında IDEKON şirketine geçerek şu anda burada İş Zekası ve Veri Ambarı danışmanlığına devam ediyor. Bu zaman zarfında Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye olmak üzere bir çok projede SAP BusinessObjects, SAP BW, SAP HANA, SAP Data Services alanlarında danışman, eğitmen ve analist olarak görev almıştır. Kasım 2013’te SAP Community Network’te yapmış olduğu paylaşımlardan ötürü ayın üyesi seçilmiştir. SAP BusinessObjects sertifikası bulunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*