joomla templates Data Warehouse Türkiye

Wed08312011

Last update07:32:32 PM GMT

Back Yazarlarımız Türkmen Mustafa Demirci
Türkmen Mustafa Demirci

Türkmen Mustafa Demirci

Türkmen Mustafa Demirci

1983 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim fakültesi  Makina  Öğretmenliği  2005 mezunuyum.  Yazılım dünyasına  okulda  5. Dönem aldıgımız Pascal ile adım attım . Mavi  ekranın  cazibesi mezun oldugumda kariyer planlamı oluşturmamda etkin rol oynadı.

Java ve SOA dünyası ile tanısmam 2007 yılında çalışmaya basladıgım IBM Business Partner 32bit Bilgisyar ile oldu.  Türkiyenin en büyük SOA dönüşüm projelerinden birisinde Hand-On Java-SOA development yaptım.

Halen Turkcell Teknoloji  bünyesinde SOA Yazılım Geliştirme uzmanı olarak çalışmaktayım.

Kullandıgım  Programlama  dilleri :Java,Visual Basic, Lotus Script,PL/SQL,BPEL

Kullandıgım API’ler=Struts,Spring,JSF,PrimeFaces

Kullandıgım IDE’ler=Eclipse,Netbeans,IBM Websphere Integration Developer,Oracle JDeveloper

Kullandıgım DB Serverlar=IBM DB2,Oracle,Postgresql,MySql,MS SQL

Website bağlantısı: E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Cuma, 26 Ağustos 2011 09:04

Servis Odaklı Mimari (SOA)

SOA Nedir?

IT  departmanları günümüzde birden fazla sistemin entegre biçimde çalıştığı görece karmaşık yapıları yönetmektedir. İş ihtiyaçları değiştikçe IT tarafının bu değişim karşısında hızla aksiyon alıp yönetim alanında çevikliğini,kesintisiz hizmetlerini sürdürmesi beklenir her daim.  Bu değişime ayak uydurmayı başaramayan IT organizasyonları organizasyonel esneklik ve sektörel rekabetten ödün vermiş demektir.