joomla templates Data Warehouse Türkiye

Thu09082011

Last update07:32:32 PM GMT

Back Yazarlarımız Dba AYNI BİLGİSAYAR DA RAC İÇİN VMWARE SERVER KONFİGURASYONU KURULUMU
Salı, 28 Aralık 2010 23:28

AYNI BİLGİSAYAR DA RAC İÇİN VMWARE SERVER KONFİGURASYONU KURULUMU

Yazan&Gönderen  Mustafa Aksoy
Bu Öğeyi Derecelendir
(1 Oy)

VMWARE nedir?

 

Wmvare sanal bir makine yazılımı olup, kullandığımız bir işletim sistemi üzerine kurulan ve başka bir işletim sistemi ile çalışmamızı sağlayan bir makinedir.Mesela ben Windows 7 kullanıyorum, ve bazı programların kurulumunda sorun yaşıyorum. O zaman wmvare üzerine Windows XP yada Linux türevlerini rahatça kurup istediğim ve bu işletim sistemiyle sorunu olmayan programları da o sanal makinenin üstüne kurabiliyorum. Wmware bana bunları yapma imkanı sunuyor.

Rac ile ilgili olarak; aynı bilgisayar üzerinde birden fazla nod kullanarak uygulama geliştirebileceğiz.

 

Aşağıda adım adım wmvare kurulumunu anlatmaya çalıştım. Daha sonraki adımda ise Oracle kullanacağımız için bu sanal makine üzerine ORacle kurulumundan bahsedeğim.


 

 

 

 

 

 

 

artık windows xp miz hazır. ORacle'ı da kurup uygulama geliştirebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Düzenleme Pazartesi, 14 Şubat 2011 14:56
Mustafa Aksoy

Mustafa Aksoy

Amasya doğumluyum.İlk-orta-lise hayatını Amasya/Suluova ilçesinde geçirdim.Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği’nde iki yıl okuduktan sonra Hayalim olan Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne geçtim. Ve 2010 yılında mezun oldum. 2. Sınıfta Oracle ile tanıştım. ODI ve OBIEE ile ilgili birçok projede yer aldım. Ve yaptığım çalışmalar sonunda bitirme tezimi Oracle’da RAC mimarisi üzerine yaptım. Oracle ile ilgili çalışmalarıma devam etmekteyim. İlgi alanlarım ve bildiğim teknolojiler; PLSQL, ODI, OBI, ETL Circle, Oracle Administration, RAC systems, Data Guard, ASM

E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Login to post comments