joomla templates Data Warehouse Türkiye

Sun08072011

Last update07:32:32 PM GMT

Back Home
Cuma, 28 Ocak 2011 06:14

Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services (SSRS)

Yazan&Gönderen  Açelya Albayrak
Bu Öğeyi Derecelendir
(2 Oylar)

 

Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services (SSRS); organizasyonlarınızda raporlar oluşturmaya, uygulamaya ve yönetmeye yardımcı olan servisler sağlar ve kullanıma hazır araçlar sunar. Raporlarınızın fonksiyonelliğini kendinize göre esnek bir yapıda programlamanıza yardımcı olur.

SQL Server 2008 Reporting Services (SSRS) server tabanlı bir raporlama platformudur. Çeşitlli veri kaynakları için fonksiyonel ve kapsamlı bir raporlama sağlar. SSRS oluşturup yönetebileceğiniz ve sunabileceğiniz raporlar için bir takım araçlar içerir. Müşteriye yönelik uygulamalarda raporlama ve veri genişletmesine  ya da bu uygulamaları yazılım geliştiricilerin programlarına entegre etmesine olanak sağlar. SSRS Microsoft Visual Studio ortamında ve SQL Server araç ve bileşenlerine entegre şeklinde çalışır.

 

m1

SSRS ile interaktif, liste/çizelge halinde, grafiksel olarak ya da ilişkisel, çok katmanlı ya da XML tabanlı veri kaynaklarından raporlama şeklinde formlar ile uygulamalar oluşturulabilir. Raporlarınızı yayınlayabilir, liste halinde işleyebilir ya da istediğiniz biçimde erişebilirsiniz. SSRS ayrıca öntanımlı modellerde belirli bir amaç için tasarladığınız raporları ve modelin içinden verileri interaktif olarak çıkarmanıza, araştırmanıza olanak sağlar. Yayınladığınız raporları takip edebilir ve export ettiğiniz verileri çeşitli gösterim formatlarından istediğinizi seçerek görüntüleyebilirsiniz. Bu raporlamaları web tabanlı, windows uygulamalı veya da Sharepoint siteden  bağlantı ile oluşturabilirsiniz. Kısaca Reporting Services iş verilerinize ulaşmanızda sizin anahtarınızdır.

m2

 

 


Son Düzenleme Pazartesi, 14 Şubat 2011 14:30
Açelya Albayrak

Açelya Albayrak

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Stajlarımı Türk Telekom, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve BT Akademi'de yaptım. 2010-2011 yılı Microsoft Student Partner'larındanım.Teknoloji Çözümleri Merkezi'nde (TCM) İş Zekası Danışmanı olarak çalışmaktayım.

Website: www.acelyaalbayrak.com/ E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

1 comment

  • Yorum Bağlantısı Yusuf Cuma, 28 Ocak 2011 08:14 Gönderen Yusuf

    Açelya bu konuda raporları nasıl oluşturduğumuzu anlatan bir yazıda bekliyoruz senden.Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Login to post comments