joomla templates Data Warehouse Türkiye

Wed08312011

Last update07:32:32 PM GMT

Back Home
Pazartesi, 27 Aralık 2010 13:31

Perakende Devi Teknosa Oracle Siebel CRM İle Bütünleşik CRM Deneyimini Hayata Geçirdi !

Yazan&Gönderen  Yusuf Arslan
Bu Öğeyi Derecelendir
(1 Oy)

Teknosa

Türkiye genelinde 258 mağaza ve 3500 çalışanı ile  perakende sektörünün lider firmalarından Teknosa, yaklaşık 6 aylık bir çalışma sonucunda, CRM projesini hayata geçirdi. Devreye alınan CRM sisteminde Oracle Siebel’ı tercih eden Teknosa, müşteri ilişkileri, etkileşim yönetimi ve pazarlama süreçlerini bütünleşik bir ortamda yürüterek müşterilerine kusursuz bir CRM deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

 

Perakende sektöründe artan rekabet firmaları her geçen gün tüketici tarafında daha kazançlı kampanyalar planlamaya yöneltiyor. Fakat elde edilen rakamlar artık kitle pazarlama stratejilerinin daha masraflı ve firmalar için daha az kazançlı olduğunu gösteriyor. Farklı müşteri segmentlerinin  taleplerine ve alışkanlıklarına göre farklı ürün teklifleri, özel hizmetler, hızlı erişim ve ödüllendirmelerle dönemsel olarak belirlenen ‘müşteri yatırım planları’ yaratmak ve uygulamak iyi bir CRM sürecini gerektiriyor.

Oracle Siebel ile Tüm Müşteri Etkileşimleri Tek Bir Noktadan Yürütülüyor!

Çok kuvvetli bir segmentasyon yeteneğine sahip olan Siebel CRM, müşterilerin ayrıntılı olarak segmente edilmesini ve her müşteriye karşı yürütülen pazarlama ve iletişim faaliyetlerinin eş zamanlı dönüşlerinin takip edilebilmesini sağlıyor. Müşteri segmentlerine tanımlanan kampanyalar, sosyal networkler, bloglar, müşteri deneyimi paylaşım siteleri, sms ve mailing gibi bir çok iletişim aracı ile takip ediliyor ve çağrı merkezlerine yönlendirilebiliyor.

Teknosa,  Siebel CRM süreci ile satış mağazalarından,  çağrı merkezine, sevkiyattan satış sonrası hizmetlerine kadar müşteri ile yürütülecek her iletişimi keyifli bir deneyime dönüştürmeyi ve müşterinin her hareketini 360 derece gözlemleyerek  çok daha hızlı ve etkili hizmet verebilmeyi hedefliyor. Innova ve Smartiks firmalarının iş birliği ile hedeflenen zamanda, hedeflenen bütçe aşılmadan tamamlanan proje müşteri tarafından da olumlu geri dönüşler alıyor.

Son Düzenleme Pazartesi, 14 Şubat 2011 14:57
Yusuf Arslan

Yusuf Arslan

Oracle Open Source

Tokat/Reşadiye doğumluyum.İlk-orta-lise hayatını Amasya/Suluova ilçesinde geçirdim.Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerime Turkcell  İş Zekası Test Uzmanı olarak devam etmekteyim. 

Website: arslanyusuf.blogspot.com/ E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Login to post comments