Pazartesi , 16 Kasım 2015
Anasayfa / Şirketler / GNA Danışmanlık

GNA Danışmanlık

Datawarehouse Türkiye Ekibi olarak   GNA Consulting Yönetici Ortağı  Veysel Güren Bey’le röportaj yaptık.Sizler  için sorularımızı içtenlikle cevaplayan Veysel Bey‘e , teşekkürlerimizle.

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? 

2008 yılında kurulan GNA Danışmanlık’ın yönetici ortağıyım. 8 seneden fazla bir süredir Türkiye’nin Telekom ve Finans sektöründe önde gelen kurumlarındaki veri yönetimi projelerinde danışman olarak yer aldım. Şu anda satış ve profesyonel hizmetler alanlarındaki şirket faaliyetlerine liderlik yapmaktayım.

VEYSELGUREN

GNA Danışmanlık firması hangi alanlarda çalışıyor ne gibi işler yapıyorsunuz ?

GNA Danışmanlık olarak önde gelen yazılım sağlayıcıları ile kurmuş olduğumuz iş ortaklıkları ile ve sahip olduğumuz profesyonel ve dinamik kadromuzla Türkiye’nin önde gelen firmalarına iş analitiği alanında çözümler sunuyoruz.

Çözüm odaklı hizmet sunma prensibi ile hareket etmekte ve uzman teknik ekibimizle kurumların ihtiyaçlarını nesnel bir şekilde değerlendirerek iş süreçlerine, süreç danışmanlığı da dahil olmak üzere maksimum katkıyı sağlayacak analitik çözümleri sağlamaktayız. GNA olarak hizmet sunduğumuz veya sunacağımız kurumlara iş süreçlerinin iyileştirilmesi, karlılık ve verimliliklerinin arttırılması yönünde danışmanlık sağlamakta ve bunları iş analitiği çözümleri ile destekleyerek kurumların stratejik hedeflerine ulaşmasında güvenilir bir çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz.

Bu alanda çalışmak isteyen arkadaşlara ne tavsiye edersiniz ? 

Üniversitelerin son sınıfında olan ve bu alanda kariyer hedefleyen arkadaşlar için stajyer iş zekası danışmanı programımız bulunmaktadır. Teorik ve pratik çalışmalar yapılan staj programı sonrasında başarılı arkadaşlara iş teklifinde bulunuyoruz. Bunun yanısıra bu alanda çalışmak ve işini en iyi şekilde yapmayı hedefleyen takım arkadaşlarına da her zaman kapımız açık. Her ikisi için de önde gelen kariyer ve sosyal medya siteleri üzerinden ilanlarımız takip edilebilir.

Teknik gelişim ve bu alandaki yeni gelişmelerin takibi yönünden bu konularda düzenlenen seminer&webinerlerin takip edilmesini öneririm, aynı zamanda Internet üzerinde faydalı olabilecek birçok kaynağa ulaşılabilmektedir.

Sizce bu alanın geleceğin meslekleri arasında gösterilmesinin sebebi nedir ?

Kurumların operasyonel sistemleri veya çevremizdeki elektronik cihazlar/makineler tarafından üretilen veri katlanarak artmakta ve bu verinin sadece belirli bir miktarı analiz edilebilmektedir. Kurumlar üretilen bu verileri değerlendirerek daha kritik analizler yapabilir ve daha fazla katma değer sağlayabilirler. Bu çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için daha fazla nitelikli uzmana ihtiyaç duyulacaktır. Yurtdışında önde gelen birçok üniversitede veri bilimci programları açılmakta ve verinin daha detaylı analizine yönelik eğitimler verilmektedir. Akademik olarak da gerekliliği tescillenen bu alan geleceğin meslekleri arasında yer alacaktır.

Datawarehouse Türkiye ekibi hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

Datawarehouse Türkiye ekibinin; ülkemizde bu bilincin artmasına yönelik yaptığı değerli katkıları yadsınamaz. Farklı illerde gerçekleştirilen seminerler ile daha fazla kişiye ulaşılmakta ve verinin&bilginin önemine dair farkındalık oluşturulmaktadır. Datawarehouse Türkiye ekibinin değerli çalışmalarının devamını dilerim.

GNA_DANISMANLIK

Yusuf Arslan

Yusuf Arslan

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Datawarehouse-Database Uzmanı olarak devam etmektedir Sitenin kurucusu ve yazarıdır.
yusufarslanbm@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.
Yusuf Arslan

Hakkında Yusuf Arslan

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Datawarehouse-Database Uzmanı olarak devam etmektedir Sitenin kurucusu ve yazarıdır. yus[email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*