Perşembe , 17 Aralık 2015
Anasayfa / Şirketler / BI Talent Bilgi Teknolojileri

BI Talent Bilgi Teknolojileri

Datawarehouse Türkiye Ekibi olarak  BI Talent Bilgi Teknolojileri  Yönetici Ortak & İş Zekası Çözümleri Direktörü  Erkan Çiftçi  Bey’le röportaj yaptık.Sizler  için sorularımızı içtenlikle cevaplayan Erkan Bey‘e , teşekkürlerimizle.

bi_talent_logo_square

BI Talent Bilgi Teknolojileri  hangi alanlarda çalışıyor ne gibi işler yapıyorsunuz ?

BI Talent Bilgi Teknolojileri, 2011 yılında sadece İş Zekası Çözümleri ve Servisleri geliştirme vizyonu ile kurulmuş tecrübeli bir firmadır.

Özellikle Veri Ambarı, İş Zekası, Yönetim ve Karar Destek Sistemleri konularına odaklanarak; müşterilerine anahtar teslim projeler, danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin tümünü bir arada sunmaktadır.

BI Talent, Genç, Dinamik ve Yetenekli (Talented) ekip arkadaşlarımızın başarıları ve bilgi birikimlerinden yola çıkarak, Finans, Perakende, Üretim, Enerji, Gıda ve bir çok ERP-BI projesinde başarılara imza atmış olması sebebiyle Talent sözcüğünden de ilham alarak firma adının oluşmasına vesile olmuştur.

Özellikle İş Zekası, Üst Yönetim Raporlama (Dashboard-Pano), Karneleme (ScoreCard) ,Veri Ambarı Modelleme-Optimizasyon ve Mobil İş Zekası konusunda hem temsilcisi olduğumuz ürünlerin en iyi şekilde uyarlanması hem de bu konularda ki danışmanlık hizmetleri ile Müşterilerimize Sınırsız Memnuniyet, Özgün ve Kaliteden Ödün Verilmeden müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun hizmetlerin sunulması için faaliyet göstermektedir.

Bu alanda çalışmak isteyen arkadaşlara ne tavsiye edersiniz ? 

 

Öncelikli tavsiyemiz İş Zekası ve Veri Ambarı alanında teorik olarak kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri, bu alanda hizmet veren biz ve bizim gibi firmaları ve çözümlerini sürekli olarak takip etmeleri olacaktır.

Veri Ambarı, Veri Kalitesi, OLAP, In-Memory, ETL gibi temel konular hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bu projelerde aktif roller alıp mümkün olduğunca teorik bilgileri pratiğe dökmeleri olacaktır.

Burada önemli olan tek konu sürekli daldan dala atlayarak farklı ürünler ve teknolojiler üzerinde çalışmak DEĞİL, tek bir teknoloji yada ürün konusunda tümüyle yetkinliğini geliştirdikten sonra diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Ayrıca kendini bu alanda yetiştirmek isteyen tüm arkadaşlarımız için kapılarımız sonuna kadar açık olup başvurularını www.bitalent.com/kariyer.aspx adresinden bekliyoruz.

Sizce bu alanın geleceğin meslekleri arasında gösterilmesinin sebebi nedir ?

 

Günümüzde artık bir çok firma ERP, CRM vb. gibi birçok uygulamayı artık rahatlıkla kullanıyor ve milyonlarca satırdan oluşan verinin toplanmasını sağlayabiliyor. Ancak elinizde bu kadar verinin olması; bunları doğru, sağlıklı ve anlamlı birer BİLGİ haline dönüştürmediğiniz sürece hiçbir şey ifade etmiyor. Bunların değerli stratejik verilere dönüştürülmesi için de analitik düşünce yapısına sahip ve verileri inceleyip anlamlandırıp İş Zekası araçları ile yorumlayıp firmaların ve yöneticilerin stratejik kararlar alabilmesini sağlayacak kişi/kişilere ihtiyacının olması gün geçtikçe veri boyutlarının hızla arttığı dönemde bu mesleğin geleceğin iş kolu olarak gösterilmesinde ki en büyük sebeptir. Önceden birkaç kişi yada uygulama ile çözümlenip ortaya çıkarılabilen bu kararlar, hızlı ve dinamik değişen ve büyüyen günümüz şartlarında çok daha fazla kaynak istihdamına ihtiyaç duymaktadır.

 Datawarehouse Türkiye ekibi hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

 

DWH ekibinin, gerek İş Zekası ve Veri Ambarı konusunda ki çalışmaları gerekse de Türkçe bir kaynak oluşturmak için gösterdikleri çabadan ötürü BI Talent ailesi olarak kendilerini yürekten tebrik ediyor ve destekliyoruz.

Bu şekilde Türkçe kaynakların artması ve yaygınlaşmasıyla birlikte Türkiye’nin de artık kendi İş Zekası Çözümlerini üreterek Dünya çapında başarılar elde edebilmesini temenni ederek bizde çalışmalarımızı bu şekilde ilerletmekten büyük bir gurur duyuyoruz.

İletişim için : http://www.bitalent.com/iletisim.aspx

bi_talent_logo_rectangle_m1

Yusuf Arslan

Yusuf Arslan

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Datawarehouse-Database Uzmanı olarak devam etmektedir Sitenin kurucusu ve yazarıdır.
yusufarslanbm@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.
Yusuf Arslan

Hakkında Yusuf Arslan

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Datawarehouse-Database Uzmanı olarak devam etmektedir Sitenin kurucusu ve yazarıdır. yus[email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*