Home / MAKALELER / Veri Tabanı / Ayni Bilgisayar da RAC için Vmware Server Konfigurasyonu Kurulumu

Ayni Bilgisayar da RAC için Vmware Server Konfigurasyonu Kurulumu

VMWARE nedir?   Wmvare sanal bir makine yazılımı olup, kullandığımız bir işletim sistemi üzerine kurulan ve başka bir işletim sistemi ile çalışmamızı sağlayan bir makinedir.Mesela ben Windows 7 kullanıyorum, ve bazı programların kurulumunda sorun yaşıyorum. O zaman wmvare üzerine Windows XP yada Linux türevlerini rahatça kurup istediğim ve bu işletim sistemiyle sorunu olmayan programları da o sanal makinenin üstüne kurabiliyorum. Wmware bana bunları yapma imkanı sunuyor. Rac ile ilgili olarak; aynı bilgisayar üzerinde birden fazla nod kullanarak uygulama geliştirebileceğiz.

 

Aşağıda adım adım wmvare kurulumunu anlatmaya çalıştım. Daha sonraki adımda ise Oracle kullanacağımız için bu sanal makine üzerine ORacle kurulumundan bahsedeğim.

rac_1

rac_2

rac_3

rac_4

rac_5

rac_6

rac_7

rac_8

rac_9

rac_10

rac_11

artık windows xp miz hazır. ORacle’ı da kurup uygulama geliştirebiliriz.

 

About Mustafa Aksoy

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. DWH/ETL ve Microstrategy Developer olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim. İlgi alanlarım ve bildiğim teknolojiler; PL/SQL, ODI, ETL Circle, Data Guard,Reporting,Microstrategy ve Talend(ETL Tool)

İlginizi Çekebilir

AWR ( Automatic Workload Repository )

Merhaba, Bu yazıda AWR ( Automatic Workload Repository )  Oracle Database Üzerinde sıklıkla kontrol ettiğimiz AWR raporunu …

Bir Cevap Yazın